בית הספר לעבודה סוציאלית

The School of Social Work | مدرسة الخدمة الاجتماعية

לגעת בעו"ס - חוויות של סטודנטים ובוגרי בית הספר

תכנית ההשלמות בביה"ס לעבודה סוציאלית

לימודים לתואר שלישי (דוקטורט) בעבודה סוציאלית

לימודים לתואר שני בעבודה סוציאלית

יצירת קשר

פרופ' ענת פרוינד

דברי ראש בית הספר

סטודנטיות וסטודנטים יקרים

קהילת בית הספר סוערת וכואבת בימים אלה וליבנו אתכם. עם הכאב והקושי חשוב לנו לומר כי כולנו ביחד. תחושות של פחד, חרדה וכעס מלוות את כולנו, כל זאת לצד משאבים מרגשים המתגלים מדי יום בקהילת ביה״ס.

שנת הלימודים האקדמית תיפתח ביום א' ה-  31.12.2023, בלימודים פרונטליים מלאים בקמפוס. זאת תוך התחשבות מרבית ב "קבוצת הסטודנטים" הכוללת חיילות וחיילי מילואים, נשות ואנשי כוחות ביטחון, בני ובנות זוג של מגויסים, משפחות שכולות, משפחות חטופים ואוכלוסיות אחרות שנפגעו כתוצאה מהמלחמה. בקרוב יפורסם טופס ממוחשב, אותו יצטרכו למלא כל מי שנכללים ונכללות בהגדרה זו.  לטופס זה תהיה גם אפשרות לצרף את המסמכים הדרושים התומכים בסווג.

מתווה הלימודים כולל שלושה סמסטרים לפי הפירוט הבא:

סמסטר א': 31.12.2023 – 15.03.2024

בחינות סמסטר א: 17.03.2024 – 12.04.2024

סמסטר ב': 14.04.2024 – 18.07.2024

בחינות סמסטר ב: 19.07.2024 – 16.08.2024

סמסטר קיץ: 01.08.2024 – 18.09.2024

בחינות סמסטר קיץ: 19.09.2024 – 15.10.2024

בשל כך, חשוב לנו להבהיר כי בית הספר מחויב לאפשר מרחב בטוח להתנהלות בין-אישית. מקצוע העבודה הסוציאלית היה ותמיד יהיה מקצוע מחויב לקבוצות השונות המרכיבות את החברה בישראל ואת בית הספר שלנו, זאת בימים טובים ובמיוחד בימים קשים ובתקופות מאתגרות. כולנו בבית הספר מחויבים לשמור על הקהילה שלנו ככזו המאפשרת את קיום ערכי המקצוע ומהווה מקום בטוח לכלל הקבוצות המרכיבות אותה.

אנו מבינים ומעודדים את הצורך לבטא תחושות, רגשות ודעות, ולצד זה מצפים מכולנו לגלות אחריות אישית ולהימנע מהתבטאויות שעלולות להיות קשות או פוגעות באחרים. עד כמה שחופש הביטי חשוב לכולנו, לא נהיה מוכנים לקבל אמירות פוגעות, אמירות גזעניות, אמירות המצדיקות הרג של חפים מפשע. כולנו נפעל בנחישות על מנת לאפשר ולהבטיח מרחב בטוח לכלל הקבוצות המרכיבות את בית הספר. זאת הן בשיח בתוך הכיתה והן במרחבים החברתיים.

באופן טבעי החזרה לשגרה מלווה בחששות בימים אלה. אנו מאמינים כי למרות החשש, לעשייה יש כוח מרפא. כולנו, סטודנטים, מדריכים ומרצים, כמו גם העובדות והעובדים הסוציאליים חווים את אותן תחושות של חרדה וחשש, כל זאת לצד הידיעה כי התרומה של העבודה הסוציאלית משמעותית במיוחד בימים אלה וכי ניתנת כאן הזדמנות ללמוד עבודה סוציאלית במצבי משבר. אנחנו מודעים לחששות, ומחויבים לדאוג לכך כי  החזרה ללימודים תהיה מותאמת מבחינת העומס הרגשי, וכי נהיה אתכם ואתכן בכל בעיה פרטנית. ש

כולנו כאן בשבילכם ובשבילכן וניתן לפנות בכל עניין ובקשה ואנו כמובן ננסה לסייע ככל הניתן

אני רוצה לסיים בתפילה לחזרה בשלום של כל החטופות והחטופים, הנעדרות והנעדרים, ולחזק את חיילות וחיילי צה״ל בשירות סדיר ובמילואים, ואת כל אנשי כוחות הביטחון. ביחד עם כולנו אני מייחלת לבריאות שלמה, בגוף ובנפש, של הפצועות והפצועים.

בתקווה לימים שקטים יותר

שלכם, ענת

פרופ' ענת פרוינד

ראשת ביה"ס לעבודה סוציאלית

No item found!

באור הזרקורים

עולה אבריק

עולה אבריק, בוגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית

התחלתי ללמוד בגיל 21 פסיכולוגיה משום שלא התקבלתי לעבודה סוציאלית. בתקווה לעשות הסבה בהמשך.
בדיוק התחתנתי וגיליתי שאני בהריון. התינוקת נולדה פגה בשבוע 30. אחרי תהליך ארוך חזרתי איתה הביתה וללימודים. בשנה השלישית נולדה לי עוד ילדה, וממש לפני הסמינריון האחרון החלטתי שקשה לי מדי ועזבתי את הלימודים.

קרא עוד >>>

פרופ' יעל לצר

כולן/ם מוזמנים לצפות בסרטון הקצר והנפלא של חברתינו, פרופ' יעל לצר, .

ד"ר חני נוימן

ד"ר חני נוימן

"היה השינוי שאתה רוצה לראות בעולם". הדחף להוביל שינוי חברתי בער בי עוד משחר ילדותי. המפגש עם בעיות ומצוקות חברתיות ומצבים של קיפוח ואפליה אליהם נחשפתי במסגרת מעורבות פעילה כמדריכה וכמרכזת בתנועת הנוער עיצבו במידה רבה את תפיסת עולמי והובילו ללא ספק לבחירה במקצוע העבודה הסוציאלית.

קרא עוד >>>

ד"ר רות ברקוביץ

ד"ר רות ברקוביץ

תמיד הייתי רגישה לחוסר צדק ולא הצלחתי להישאר אדישה לנוכח עוולות שנעשות לאנשים, במיוחד לאלו המתקשים להגן על עצמם. על רקע הנטיה הזו והרצון לנסות לתקן מצבים של חוסר צדק הגעתי ללימודי עבודה סוציאלית.

קרא עוד >>>

חשופים: פרופ' אלי זומר

חשופים: ד"ר קרן אור-חן