לגעת בעו"ס - חוויות של סטודנטים ובוגרי בית הספר

תכנית ההשלמות בביה"ס לעבודה סוציאלית

לימודים לתואר שלישי (דוקטורט) בעבודה סוציאלית

לימודים לתואר שני בעבודה סוציאלית

פרופ' ענת פרוינד

דברי ראש בית הספר

שלום לכל צוות המנהלה, צוות לימודי שדה, והמרצים היקרים

אני מבקשת לברך אתכם לקראת פתיחת שנת הלימודים האקדמית תשפ”ג

אני רוצה להוסיף לברכות, תודות עמוקות לכולם על שיתוף הפעולה, ההתגייסות המלאה והתמיכה החמה

ההתמודדות עם המציאות החדשה שיצרו עבורנו שנתיים של קורונה, חייבה אותנו לחשב מסלול מחדש ולגלות גמישות רגשית ומחשבתית בכל תחומי חיינו ובתוך כך גם באשר לשגרת העבודה שאותה הכרנו עד כה. מציאות זו גולשת לתוך השנה הנוכחית ומחייבת את כולנו להיערכות ייחודית בהקשרים של חזרה ללימודים פרונטלים פנים אל פנים 

כולנו עברנו ועוברים טלטלה עצומה, אך כמובילים ובעלי אחריות, עומד בפנינו אתגר כפול ומכופל. ביחד עם הקושי האישי עלינו להתמודד עם חרדות, קשיים, והתלבטויות של הסטודנטים.

אנו מהווים מודל לדוגמא להתמודדות במצב של לחץ, לגמישות, למציאת פתרונות יצירתיים וקבלת החלטות, שהם בבסיס המקצוע שלנו 

השיעורים, ההכשרה המקצועית, ולימודי השדה, מהווים בין השאר הזדמנות משמעותית להעלות סוגיות אלה, ומעבר להקשבה ומתן אפשרות לוונטילציה, גם לחשיבה משותפת מה תפקידנו כעובדים סוציאליים בשעות אלה.   

אני מזמינה את כולנו לעשות את המיטב, על מנת להתמודד עם השלכות הקורונה, וחזרה מלאה ללימודים בקמפוס

אני רואה בכם מודל לחיקוי בימים אלה וגאה בזכות להיות חלק מכם

תודה שוב על התמיכה ההתגייסות הגמישות והמקצועיות

ואני כאן לרשותכם בכל מצב ועניין

ענת

No item found!

באור הזרקורים

פרופ' פייסל עזאיזה

פרופ' פייסל עזאיזה

פרופ' אמריטוס

אני בעבודה סוציאלית כי אני מאמין בשינוי חברתי. שינוי אשר יושג  בשילוב בין עשייה אקדמית, מקצועית וציבורית. במעגל האקדמי, אני פרופסור מן המניין באוניברסיטת חיפה. כיהנתי כראש בית הספר לעבודה סוציאלית במשך 5 שנים עד 2014.

פרופ' מירי כהן

פרופ' מירי כהן

הגעתי לבית הספר לעבודה סוציאלית לאחר מספר ניכר של שנים כעובדת סוציאלית, בעיקר בתחום הבריאות, טיפלתי בחולים במצבי מצוקה ובמיוחד הייתה לי משמעותית העבודה עם חולי סרטן ובבני משפחותיהם באופן פרטני וקבוצתי כולל כראש צוות במערך האונקולוגי בבית חולים רמב"ם ובהמשך כסגנית מנהלת המחלקה לעבודה סוציאלית. העבודה  בבית החולים מערבת התערבות במצבי טראומה, חירום ומלחמה, וטיפול באנשים מקבוצות אוכלוסייה, מוצא אתני ודתות שונות.

גלית גז

ד"ר גלית גז

בתום שרותי הצבאי, חיפשתי אחר תחום לימודים אקדמי, שיהלום את כישוריי ויאפשר לי לעסוק בו באופן פרקטי, מיד בתום התואר הראשון. הבחירה בעבודה סוציאלית הייתה מאוד טבעית עבורי, בשל אופיי ונטיות ליבי. בחרתי להירשם בביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה.

ד"ר רות ברקוביץ

ד"ר רות ברקוביץ

תמיד הייתי רגישה לחוסר צדק ולא הצלחתי להישאר אדישה לנוכח עוולות שנעשות לאנשים, במיוחד לאלו המתקשים להגן על עצמם. על רקע הנטיה הזו והרצון לנסות לתקן מצבים של חוסר צדק הגעתי ללימודי עבודה סוציאלית.

חשופים: פרופ' אלי זומר

חשופים: ד"ר קרן אור-חן