site name and logo2
UoH logo
לשיחה עם יועץ לימודים 1-800-300-032
05.jpg

ביום ב 18.6.2018 התקיים המפגש המסכם וטקס חלוקת תעודות לכ-40 בוגרי קורס המדריכים הדו שנתי בבית הספר לעבודה סוציאלית.

נושא המפגש היה "מחוץ לקופסא: בין תהליכי הדרכה לסרט דוקומנטרי "דורותיאה".

הסרט עוסק בכריוגרפית דורית שמרון של קבוצת המחול "תנועטרון" שפעלה כ-50 שנה בתנועה בריקוד בשירה ובצבע ברמת השרון .שם הסרט בעל משמעויות רבות דורות הרקדניות שגדלה ושם האלה היוונית אלת המתנות על המתנות שמעניקים ומקבלים בתהליך)

 סרט רגיש עוצמתי שעוסק בעיקר ביחסים המורכבים של הרקדניות אז בשלבי הילדות ההתבגרות והבגרות עם דורית והמשמעות שהיא היוותה עבורם כמודל, כטוטלית, כמלאת תשוקה לנושאים בהם עסקה. שנעה בין אהבה עצומה לבנות ולריקוד, לבין ביקורתיות חסרת פשרות ושיפוטיות לעיתים מצלקת. לאחר הסרט בבימויו הרגיש של איתן וצלר התקיים שיח על משמעות ההדרכה מתוך הרהור אסוציאטיבי ורפלקטיבי שעלה למדריכים מחוויית הצפייה בסרט.

עלו תמות של גבולות סמכות קבלה ובקורת, הזדהות, הרצון לרצות , רגעי הקסם בהדרכה והמקומות הקריטיים ששינוי מתרחש, המודרך כבבועה של המדריך, הדרכה כיעוד ושליחות ,כעיניים שרואות, הדרכה כמקום בטוח מצמיח , כמקום בו מבקשים המדריכים והמודרכים לזכות בהכרה, ההבנה כמה מדריך הינו דמות מעצבת ומשפיעה, ועד כמה הבסיס הינו תמיד האוטנטיות ביחסים שיש בהם פחד וכאב אהבה , הערכה וסיפוק. ועוד ועוד...

 

חדשות ואירועים

ביקור בארגנטינה

 

פרופ' רוני סטריאר, ביה"ס לעבודה סוציאלית, ממונה אקדמי של תכנית הדגל של אוניברסיטת חיפה למאבק בהדרה וקידום סולידריות וראש המרכז הבינתחומי לחקר העוני וההדרה חברתית חזר בימים אלה ממסע הרצאות ופגישות בארגנטינה.

קרא עוד...

משלחת להונג קונג ובייג'ין

הסטודנטית שלנו, קרן גרינברג, ייצגה את בית הספר בתוכנית   Global Youth Lieders Summit 2018

בהונג קונג ובבייג'ין.

קרא עוד...

יום עיון: שיחת נפש על זוגיות ומיניות

ביום שלישי ה- 3.7.18 נערך יום עיון בנושא זוגיות ומיניות בקרב אנשים עם מוגבלות נפשית, של המרכז לחקר השיקום בביה"ס לבין מרכז "לאורך הדרך"

קרא עוד...

ביקור בביה"ס לע"ס ברומניה

פרופ' מירי כהן הוזמנה לשני בתי ספר מרכזיים לע"ס ברומניה:

באוניברסיטת Babes Bolyai  בעיר קלוז' וב- the University of Bucharest

קרא עוד...

סיום קורס מדריכי סטודנטים לעבודה סוציאלית מחזור תשע"ח

ביום ב 18.6.2018 התקיים המפגש המסכם וטקס חלוקת תעודות לכ-40 בוגרי קורס המדריכים הדו שנתי בבית הספר לעבודה סוציאלית.

קרא עוד...

באור הזרקורים

hani   ד"ר חני נוימן

"היה השינוי שאתה רוצה לראות בעולם". הדחף להוביל שינוי חברתי בער בי עוד משחר ילדותי. המפגש עם בעיות ומצוקות חברתיות ומצבים של קיפוח ואפליה אליהם נחשפתי במסגרת מעורבות פעילה כמדריכה וכמרכזת בתנועת הנוער עיצבו במידה רבה את תפיסת עולמי והובילו ללא ספק לבחירה במקצוע העבודה הסוציאלית.

קרא עוד...

מירי כהןפרופ' מירי כהן

ראש בית הספר לעבודה סוציאלית

 הגעתי לבית הספר לעבודה סוציאלית לאחר מספר ניכר של שנים כעובדת סוציאלית, בעיקר בתחום הבריאות, טיפלתי בחולים במצבי מצוקה ובמיוחד הייתה לי משמעותית העבודה עם חולי סרטן ובבני משפחותיהם באופן פרטני וקבוצתי כולל כראש צוות במערך האונקולוגי בבית חולים רמב"ם ובהמשך כסגנית מנהלת המחלקה לעבודה סוציאלית. העבודה  בבית החולים מערבת התערבות במצבי טראומה, חירום ומלחמה, וטיפול באנשים מקבוצות אוכלוסייה, מוצא אתני ודתות שונות.

קרא עוד...

מעיין לונטלד"ר מעין לונטל, סגל בבית הספר לעבודה סוציאלית

אני באה ממשפחה של עובדים סוציאליים. אמי עובדת סוציאלית  וכך גם אבי. אבי ניהל שנים את המרכז לטיפול בנפגעי סמים ברחוב הגפן, והרבה מחופשותיי כילדה ביליתי שם, במזיגת מיץ פטל לתוך כוסות  שאליהם מוסיפים מתדון (תחליף סם להרואין שהוא מאוד מר) שהמכורים מגיעים מידי יום לשתות. המפגש עם אנשים הנזקקים לעזרה עיצב את הראייה שלי את העולם ואת המשמעות שאני רוצה ליצור לחיי.

קרא עוד...

חשופים - ד"ר קרן אור-חן

לפרטים נוספים

פנו אלינו
התמונות לקוחות מתוך מאגר התמונות Thinkstockphotos‪ ‬
עיצוב והקמת אתר: עדן אוריון ושני זילברמן, אגף מחשוב ומערכות מידע
הפקולטה ללימודי הרווחה והבריאות